• Irodai munka
  • IT-s munkák

Bruttó bér / óra:1.400,-Ft
Munkaidő hossza:heti 20-25 óra
Munkanapok: Hétköznap

Szereted a statisztikát és a modellezést? Akkor ezt a munkát Neked találták ki!

A Szabadság téri UniCredit Bank központjába keresünk, hitelkockázati modellezési- validációs és ICAAP területre gyakornokokat, minimum heti 25 órában.

Elvárások:

  • Szakirányú tanulmány az alábbi területek közül:
    • pénzügyi
    • közgazdasági
    • matematikai
    • pénzügyi
    • alkalmazott matematika
    • statisztika
  • Analitikus gondolkodás, statisztikai módszerek mélyebb ismerete
  • Angol nyelvtudás legalább középfokon szóban és írásban

Feladatok:

  • Adatbázis építése és ellenőrzése
  • Belső tőkeszámítási riportok elkészítése és fejlesztése
  • Modell kialakítása statisztikai módszerekkel (modellezés)
  • Modell ellenőrzése kvalitatív és kvantitatív tesztek elvégzésével (validáció)
  • A terület munkájához kapcsolódó rendszeres vagy ad-hoc riportok elkészítése SAS program segítségével

Előnyt jelent:

  • Adatbázis kezelési, SQL, R, SAS programcsomagok ismerete
  • Olasz nyelvtudás

Ez a munka azért Neked való mert..

… alapos betekintést nyerhetsz a Hitelkockázati Modellek és Módszerek osztály, a Validáció valamint az ICAAP terület munkájába;

…aktívan bekapcsolódhatsz mindhárom terület működésébe: rating modellek kialakításában, felülvizsgálatában való részvétel; riportok önálló elkészítése; hitelkockázati modell- és folyamati validációkban való részvétel; belső tőkeszámítási riportok elkészítése és fejlesztése

…megismerheted a kapcsolódó kockázatkezelési területek munkáját, folyamatokat, banküzemtant

Keresd kollégánkat!

Szintai Adrienn